Tobiasz Bigos

Tobiasz Bigos

Tobiasz Bigos

Tobiasz to wybitny polski trener hokejowy, od pięciu lat związany z Kadrą Narodową do lat 16, z którą odnosi liczne sukcesy na międzynarodowej arenie. Połączenie bogatego doświadczenia trenerskiego z solidnym wykształceniem czyni z niego cennego członka środowiska hokejowego. Tobiasz obecnie kontynuuje swoje kształcenie na prestiżowej Haaga-Helia University of Applied Sciences w Finlandii, na kierunku Sports Coaching and Management, co świadczy o jego nieustającej chęci rozwoju i poszerzania kompetencji.

Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Wychowanie Fizyczne i Trening Sportowy na AWF Katowice oraz ukończył studia podyplomowe z psychologii sportu dzieci i młodzieży na SWPS Katowice. Jego kompetencje są dodatkowo potwierdzone uczestnictwem w szkoleniach organizowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie.

Tobiasz ma na swoim koncie udział jako trener w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie w 2020 roku. Pod jego wodzą drużyna narodowa U16 dwukrotnie triumfowała w Pucharze 4 Narodów w sezonach 2022/2023 i 2023/2024, wyprzedzając zespoły z Litwy, Węgier i Włoch. W 2023 roku doprowadził kadrę do zwycięstwa w największym europejskim turnieju młodzieżowym - Riga Cup.

Jego najnowszym sukcesem jest zdobycie piątego miejsca z Kadra Narodową do lat 16 na IV Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024, gdzie polska reprezentacja zadebiutowała na olimpijskiej arenie, notując cztery zwycięstwa i trzy porażki, przegrywając jedynie z drużynami, które ostatecznie stanęły na podium. Tobiasz Bigos nieustannie przyczynia się do rozwoju młodych talentów hokejowych w Polsce, będąc zarówno inspiracją, jak i fundamentem ich sportowych sukcesów.